„Janukonis Fondas“ tęsia bendradarbiavimą su bažnyčios bendruomene

Lietuvos kultūriniam paveldui neabejinga labdaros organizacija „Janukonis Fondas“ tęsia bendradarbiavimą su Lietuvos bažnyčiomis. Šiemet fondas ėmėsi įvairių, skirtingo kalibro ir apimties, iniciatyvų – nuo paramos Arnionių parapijos bendruomenei iki istorinių Vilniaus simbolių atkūrimo.

Veiklos netrūksta

„Vadovaujamės fondo intencija teikti paramą darbams, reikšmingiems visuomenei ir atskiroms bendruomenėms. Šiais metais tokių darbų ir iniciatyvų, prie kurių galėjome prisidėti, netrūksta“, – Ignas Janukonis, organizacijos „Janukonis Fondas“ vadovas.

 

Molėtų rajone veikianti Arnionių kaimo bendruomenė vėl turės galimybę lankytis sutvarkytoje  Arnionių Švč. Mergelės Marijos koplyčioje, kurios remonto darbus parėmė šis fondas.

 

„Fondo iniciatyvos gerokai palengvina žemiškų problemų sprendimą mūsų parapijoje. Sulaukę finansinės paramos, galime gerokai greičiau susidoroti su kylančiais rūpesčiais ir mūsų tikinčiųjų bendruomenę kviesti į tvarkingą ir gražią koplyčią“, – pasakoja klebonas Vladimiras Solovej. 

 

Anot jo, parapijos bendrystė su fondu tęsiasi antrus metus. Pernai labdaros organizacija parėmė Švč. Mergelės Marijos koplyčios žemėtvarkos dokumentų sutvarkymą, taip palengvindama parapijiečių lankomos koplyčios administravimo veiklą.

 

Vilniuje – svarbiausias darbas

Svarbiausiu šiemet užbaigtu projektu Ignas Janukonis įvardina naujam gyvenimui prikeltą istorinę Viešpaties Jėzaus koplyčią šalia Vilniaus Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios. Sovietmečiu, apie 1953 metus, nugriauta koplytėlė fondo iniciatyva ir lėšomis buvo atstatyta ir šių metų spalio mėnesio pradžioje pašventinta – atidaryta. 

 

Koplyčios atstatymo projektą organizavęs ir finansavęs fondas šiai veiklai sostinėje suvienijo skirtingus žmones, be kurių šis projektas nebūtų išvydęs dienos šviesos. Finansiškai prisidėjo ir individualūs rėmėjai, tarp kurių – daugiausiai lėšų koplytėlės atkūrimui skyręs verslininkas, ICOR įmonių grupės bendrasavininkis, Gintautas Jaugielavičius.

 

Su bažnyčios atstovais, architektais ir restauratoriais bendradarbiavęs „Janukonis Fondas“ siekė istorinio tikslumo – prireikė ir ekspertų darbo archyvuose, ir kruopštaus derinimo su atsakingomis valstybės institucijomis.

 

Koplyčią puošiantį ąžuolinį kryžių atkūrė restauratoriai Nerijus Kavaliauskas bei Rūta Glinskytė – Kavaliauskienė. Garsi skulptorių atkūrė ir Nukryžiuotąjį, ir Mergelę Mariją.

 

Skulptoriai šį projektą įvertino ne tik kaip įdomų, bet ir padiktavusį nemažai iššūkių. Restauratoriams prireikė daug pastangų, kad šis darbas atitiktų Baroko laikmetį ir dvasią. Šiandien šias pastangas savo akimis gali įvertinti ir vilniečiai, ir miesto svečiai.

 

„Galime tik džiaugtis matydami pozityvias emocijas, kurias ši iniciatyva, orientuota į  religinio ir kultūrinio paveldo puoselėjimą, suteikia žmonėms“, – sako „Janukonis Fondas“ vadovas.

 

Ir šiluma, ir tvarumas

Anot I. Janukonio, Pabradėje įgyvendinta fondo iniciatyva prisidėjo prie didesnio tikslo – tvaresnio energijos vartojimo.

 

Labdaros organizacija organizavo Pabradės Švč. Mergelės Marijos Šeimų karalienės bažnyčios šildymo sistemos atnaujinimo darbus ir skyrė lėšų modernių oras–vanduo šilumos siurblių įsigijimui.

 

Šis žingsnis leido bažnyčiai net tris kartus sumažinti išlaidas už šildymą ir 100 procentų atsisakyti gamtinių dujų – pakeisti jas tvaresniu energijos resursu.

 

„Siekdami prisidėti prie reikšmingų darbų, aktualių skirtingoms šalies bendruomenėms, tęsime aktyvią veiklą. 2025 metais išliekame aktyvūs, pristatysime ir daugiau įdomių iniciatyvų, kurios praturtins kultūrinę Lietuvos aplinką“, – teigia Ignas Janukonis.